כללי

Re collection by Anjaly | אנג׳לי משיקה קו מוצרים מכותנה ממוחזרת

הרבה זמן אני מודעת לתהליכים שתעשיות עוברות בעולם, שומעת על מהלכים שמפעלים עוברים על מנת לצמצם את נזקי הצרכנות.

שימוש חכם במשאבי הטבע וצמצום הנזקים הסביבתיים הינם בעיני צו השעה. מפעלי תעשיה רבים ובינהם תעשיית הטקסטיל הפנימו את החשיבה האקולוגית הזו ועוברים תהליכי שינוי והתאמה. גם אנחנו באנג'לי חיפשנו כיוון שיתאים למותג בסדר גודל שלנו, דרך שתצעיד אותנו למקום אחראי, מתקדם ומתחשב יותר. תקופת הקורונה עזרה לי לחשב מסלול חדש.

מראה של טבע מתחדש ושמיים נקיים הנביטו את השאלה איך מצליחים לקיים ולשמר את הדברים הטובים האלו כשנחזור לנוע ולפעול בעולם הקיים.

RE= מֵחָדָשׁ הוא אקסטנשן של כל זה

העונה אנחנו משיקים את קו המוצרים הראשון מכותנה ממוחזרת בליין של חולצות, עשויות מתערובת של כותנה ממוחזרת וכותנה אורגנית. ממשיכות להקפיד על  פיתוח וייצור מקומי, על תפירה בסדרות קטנות במתפרות שעובדות איתנו בצפון הארץ, תוך שימוש בחומרים מתכלים וידידותיים לסביבה.

היה לי חשוב בהשקה זו להסב את תשומת לבכן לדרך שאנחנו צועדות בה, לבחירות שלנו, לתת רגע של מחשבה לתהליך, להתרגשות ולהתלהבות שבעשיה ובתעשייה, למעגלי הכלכלה המקומיים שאנחנו חלק מהן. אנו מזמינות אתכן להיות חלק מעולם מודע יותר.

מֵחָדָשׁ-RE:

תעשיה מעגלית היא העתיד ויש לנו הזדמנות לקחת חלק ולפעול ביחד למען שינוי, למען תרבות אופנה חדשה.

RE-cover:

כחלוצת הטקסטיל האקולוגי, אנג'לי מובילה מהלך משמעותי נוסף בדרך לחיזוק המעגל (של ייצור, צריכה ושימוש חוזר) עם קולקציית כותנה ממוחזרת שמאפשרת לנו להתלבש בתפישת העולם שלנו, להתכסות באחריות ולהביע עמדה. אנחנו מאמינות בסטייל אמיתי, כזה שנולד לא כטרנד בר חלוף אלא מתוך אמירה. זה לא רק הסגנון שחף מקפריזות אופנתיות אלא גם מהחומרים שהפריטים שלנו עשויים מהם. כותנה ממוחזרת היא העתיד, ויש לנו הזדמנות לקחת חלק ולפעול ביחד למען שינוי, למען תרבות אופנה מעגלית. זו החלטה מושכלת, נדיבה לעולם ולנו, והיא נולדה מתוך רצון כן לתיקון והתקדמות אמיתית. כי מגיע לנו, ולעולם, טוב יותר.

אנג'לי מצטרפת לתנועה עולמית כחלק מ fashion revolution שהחל את הפעולה שלו אחרי האסון בבנגלדש בו נהרגו פועלי טקסטיל כשעבדו בתת תנאים תחת לחצים של אחת מענקיות האופנה העולמית. כחלק מתנועה שנותנת דגש על כל התהליכים בשרשרת היצור מחפשת  לתת חלופות אופנתיות מתוך כבוד לעולם ולחיים בו. העולם הזה יקר לנו, והוא דורש ייצור, עיצוב והתלבשות כחלק מאופנה מעגלית, לא מחוצה לה. אנחנו בוחרות במחזוריות.

RE-wear:

עולם האופנה שכח את מעגל החיים. כחלק מהתעשייה והצריכה המודרניות, הוא פעל כדי לייצר פריטים חדשים במהירות, לזרוק פריטים ישנים ולהציע פריטים חדשים במקומם. לכן הגענו לשעת חירום שדורשת לנקוט עמדה ולהציע דרך חדשה.

כל דבר בטבע, בתרבות האנושית, בכלכלה ובחברה, גם אופנה ולבוש צריכים להיות מעגליים – חלק ממערכת אקולוגית חיה ונושמת, חלק מהמעגל. אנחנו מאמינות שאופנה צריכה להיות חלק מהמערכת הזו: אופנה שמעוצבת ומיוצרת לטווח רחוק, כזו שניתנת למחזור ושימוש מחדש בכל גלגול וגלגול שלה. אנחנו קוראות לזה, "Closing the Loop" – להתחיל תיקון של עולם האופנה מבפנים, משרשרת העיצוב דרך הייצור ועד הלבוש של כל אחד ואחת מאיתנו. ביחד ניצור מערכת אקולוגית חיה ונושמת, מעגלית ומתחדשת – כזו שמתקיימת ומיוצרת מתוך עצמה.

מה זה RE-cycled Cotton?

כותנה ממוחזרת היא תהליך שבו בדי כותנה חוזרים להיות סיבים שיכולים לשמש כטקסטיל חדש וכפריטי אופנה. לרוב משתמשים בסיבים ובדים שנותרו במפעלי אופנה וטקסטיל או בבגדים ופריטי בד אחרים שמעולם לא נכנסו לשוק ואף פעם לא שומשו והיו מיועדים לפסולת. באופן הזה כותנה מוצאת את הייעוד החדש שלה בעולם – לא בפסולת אלא בגלגול נוסף שמוליד יופי חדש. כך גם לנו יש חלק במעגל הבלתי נגמר הזה, מעגל של ריפוי ואחריות עלינו ועל העולם.

RE-care:

אולי יותר מכל בד אחר, כותנה ממוחזרת היא באמת חלק מתיקון ושיקום כי היא עשויה מחומרים שקיימים בעולם, ותהליך הייצור (המחודש) שלה חוסך יצור נוסף ושימוש נוסף במשאבי הטבע במים ובאנרגיה.  כותנה ממוחזרת מורידה באופן משמעותי את צריכת המים (94% פחות זיהום של מים) והאנרגיה (98% פחות של פליטת גז).

RE-vive:

כותנה ממוחזרת מנתקת אותנו מכלכלה ליניארית ופוגענית בסביבה. זהו צעד ראשון בריפוי שבעולם האופנה והטקסטיל, צעד חשוב שהופך את החומרים שמהם מורכבים הבדים לחלק מכלכלה מעגלית, מרפאת, חכמה וטובה. זה הסטייל האמיתי, כזה שמגיע מבפנים וזורח אל העולם.

קולקציית ה RE פותחת את עונת המעבר של אנג'לי עם קו הטישרטים, ואליו יצטרפו פריטים נוספים.

מקוות שתצטרפו אלינו לתהליך החשוב הזה ותמשיכו ללוות את אנג'לי במסע לדייק את העקרונות והערכים שלנו ולצקת אותם למוצרי אופנה בר קיימא.