כללי

My Yoga Way #2

רעיון שהתגלגל לחיים, וקם לבלוג פוסט ראשון עם פינאר ועכשיו חוזר לבלוג שלנו בצורה חדשה. הנשים שמלוות של אנג’לי וחיות את היוגה ביום יום שלהן, אם כמורות ואם כמתרגלות שמצאו את דרך היוגה כדרך חיים. ההסתכלות מהצד מרתקת ומעוררת השראה. רצינו לתת במה ולספר את הסיפור של היוגה בחיים עמוסים, שיגרתיים, עם דגש על כל אחת ועל דרכה שלה. הבחירה לשלב תנועה ותירגול קבוע היא בחירה לחיים שפויים יותר, אולי רגועים יותר שמלווה את אנג’לי גם בתהליכי העיצוב והייצור. אין הפרדה מוחלטת בין האופנה ליוגה ,לא במחשבה ולא בדרך החיים,  הפריטים ובמיוחד אלה מקולקציית ה core של אנג’לי אלו פריטים על זמניים, על עונתיים, שבקלות יתאימו לתרגול בוקר ומשם למשרד, לאחהצ עם הילדים ופגישה מאוחרת.

שמחות מאד לארח אצלנו את פז דוידוביץ,  בת 37, גרה בצפון תל אביב, אמא, יזמית הייטק, מתרגלת יוגה ולקוחה נאמנה של אנג’לי כבר עשור.

“אני פז, תל אביבית, אמא כבר חמש וחצי שנים לפיטר, שנתיים וחצי לאלכס ו-11 שנים ליולה הכלבה שלי שאיתי תמיד, בכל מקום. נשואה ליונתן שהכרתי במהלך לימודי התואר בקולנוע. בחיי אני משתדלת להיות בתהליך למידה והתפתחות, לזוז, לנשום וליהנות מהרגע כמה שיותר וביחד עם כל זה, בעשור האחרון אני מייסדת שותפה ומנכלית של מאנקיטק – חברת בוטיק תל אביבית שעובדים בה כיום כבר כ 50 מפתחים ומעצבים מוכשרים – שמתמחים באפיון עיצוב ופיתוח של מוצרים טכנולוגים – אנחנו מלווים יזמים פרטיים וחברות גדולות בפרויקטים שלהם ובתהליך היצירה של המיזמים הטכנולוגים שהם מביאים לעולם.”

קריירה- קרה מעצמו או מהחלטה שהניעה קדימה?  על המעברים בדרך למקום שלך היום

“לא הייתה החלטה על קריירה, אלא יותר כל פעם החלטה לצאת להרפתקאה חדשה שעניינה אותי וסיקרן אותי לראות מה היא תביא ולאן תוביל. כן בחרתי – ולפעמים גם אחרי לא מעט התלבטות – ללכת בשבילים שהרגשתי שיש בהם פוטנציאל להכיר אנשים מעניינים, תוכן מעניין ואפשרות להתנסות בחוויות חדשות שסיקרן אותי לבדוק. זה התחיל עם ההחלטה על הלימודי קולנוע והמשיך כשעודד – השותף שלי – שהכרתי גם אותו בחוג לקולנוע (הרבה טוב יצא משם בסוף!) הציע לי לצאת להרפתקאה של מאנקיטק והחלטתי ללכת על זה, בלי לגמרי להבין למה אני נכנסת. מאז זה קורה כבר 11 שנים ואנחנו מנהלים את החברה והמציאות הזו שיצרנו. אני מאמינה שאי אפשר לתכנן הכל בחיים והזדמנויות מגיעות ממקומות לא צפויים כשאנחנו פתוחים אליהן. ככה גם לאט לאט מאנקיטק צמחה וגדלה ובעשור האחרון יצא לי לעבוד עם יזמים ומשקיעים מובילים שלמדתי מהם המון. ההתפתחות העסקית קרתה ממש תוך כדי תנועה כשכל יום וכל פרויקט וכל עובד שהצטרף היו שיעור חדש.. קריירה בשבילי היא פלטפורמה להתפתחות אישית ומקום ליצירה, ביטוי ולימוד וחשוב לי לא פחות גם להנות ממנה, מהדרך ומהאנשים שאני עובדת איתם, אז היא גם כיף! ופרנסה כמובן. גם את זה צריך בימינו.”

המפגש עם עולם היוגה

“מפה לשם אני מתרגלת יוגה כבר כמעט 20 שנה. עוד כילדה בבית ספר לאומניות רקדתי רוב שעות היום, והתעמלתי ותחרויות והופעות בכל העולם, אז תנועה עם הגוף זה משהו שהוא חלק ממני מאז ומעולם. ותמיד יהיה. אין אותי בלי זה. אחת החברות הכי טובות שלי מהילדות היא הבת של אלה – מאלהיוגה – וכשהיא הקימה את המרכז הלכנו לתרגל אצלה ושם נתתי לראשונה צ’אנס לתרגול יוגה .. לקח לי כמה שנים של און אנד אוף עם הדבר הזה עד שהבנתי שאני לא יכולה בלי זה ובעשור האחרון זה חלק מהשגרה שלי באופן קבוע, לא משנה איזה עוד סוג ספורט או תנועה יש לי מסביב, יוגה היא עוגן. כל כמה זמן עוברת מורה ושיטה ומגלה עוד ועוד דרך זה על הכל. כמה עוצמה ושקט כח וגמישות דיוק וכח רצון יש ביוגה. בשבילי, אין לזה תחליף.”

חיבור בין העולמות שמתקיימים במקביל- העבודה והקריירה, הבית והמשפחה והפנאי והרוח

“הכל מתחבר ומשלים וזולג אחד לשני זה ברור. לפעמים כן היה בא לי שיהיה אותי מחולקת לכמה חלקים ושאני אוכל בכל אחד מהדברים להתעסק 24/7 באופן מלא ובלעדי. כל היום לתרגל יוגה ולהיות רק בתנועה. כל היום להיות אמא ובענייני הבית. כל היום רק לטייל וללמוד ולקרוא ולכתוב ובכלל לנצל את כל הזמן שיש ביום כדי לעשות את כל מה שעוד רוצה להספיק לעשות בעסק שלי. אבל עד שזה יהיה אפשרי, משתדלת להיות סלחנית לעצמי ונהנת מזה שאני גם וגם וגם ומה שמספיקה ועושה אומרת עליו תודה, לוקחת איתי לכל שאר חלקי היום ומבינה שככה בדיוק זה צריך כרגע להיות. וכנראה שמזל שככה.”