כללי

החברים של אנג׳לי

בעקבות ההחלטה לתת מקום גדול יותר בצילומים שלנו למתרגלים אמיתיים, אנשים שחיים תנועה ביום יום שלהם, הגענו גם לפינה של החברים של אנג׳לי. השנה אנחנו עושות צילומים בסטודיואים שונים ומחפשות את הסיפורים והאנשים שלובשים אנג׳לי ביום יום, מתרגלים איתנו ובאמת מהווים את השגרירים הטובים ביותר שיכולנו לבקש.

הצילומים האחרונים נעשו אצל הגר ורחלי בסטודיו, מורות פילאטיס ותיקות בתל אביב, ועכשיו שמחות לשמוע את הסיפור שלהן, ולהכיר לכן אותן.

הגר צוק (41) ורחלי ברק (40), אמהות, חברות, מאמנות  ובעלות סטודיו לפילאטיס מכשירים ומזרן בתל אביב ובמושב חרוצים. נהנות מהזכות לעבוד עם הגוף ולהעמיק את החיבור איתו בכל יום.

 

עוד לפני שממש הכרנו שמענו אחת על השנייה דרך בני הזוג שלנו, שהכירו זה את זה. במהלך השנים התגלגלנו לעבוד במקומות דומים ובחרנו, כל אחת בנפרד, לגשת לקורס מדריכות פילאטיס. לבסוף הגענו ללמד באותו הסטודיו.

הקשר בינינו התעורר דווקא מהמתאמנים, שהיו חוזרים ואומרים לנו שהסגנונות שלנו שונים אך משלימים, ולכן הם נרשמים לשיעורים שלנו במקביל. עם הזמן התחלנו ללמד לסירוגין בבתים שלנו, "מיני" סטודיו שכזה. כשראינו כי טוב, החלטנו לפתוח סטודיו של ממש ואז מצאנו את המקום שלנו ברחוב בן סרוק 10 בתל אביב, שם הסטודיו נמצא עד היום כבר למעלה מ12 שנים. רבים מהמתאמנים שהיו שם ביום הפתיחה ומהשיעורים הביתיים, ממשיכים להגיע ולהתאמן אצלנועד היום.

חשוב לנו להעביר את המסר שבפילאטיס יש מקום לכולם – בכל מגדר, בכל גיל, בכל מידה ובכל רמה. הרי לכולנו מגיע להעמיק את החיבור בין הגוף והנפש ולשפר את איכות חיינו.  

שיעורי הפילאטיס הם מעין חלון בזמן שמזמין להתנתק לרגע מהסביבה שבחוץ, להתחבר לגוף ולהחזיר את התודעה לתנועה. זוהי הזדמנות לנוע באופן ערני, חוקר וקשוב. כשמצליחים לייצר בשיעור תנועה מלאת תשומת לב הנתמכת בנשימה מיטבית, האלמנטים הללו ממשיכים עם המתאמנים גם בחיי היומיום ומשנים דפוסים תנועתיים שאינם מיטיבים.

כשהטכניקה "יושבת בגוף" גם הפעולות הקטנות והשגרתיות ביותר כמו פתיחת דלת כבדה, עמידה באוטובוס או נשיאת ילד מתבצעות בצורה בריאה ונכונה יותר ושומרות על הגוף מפציעות ושחיקה – זוהי החכמה שבפילאטיס. כמובן שמעבר ליתרונות הפיזיים הרבים שיש לפילאטיס להציע, אנחנו עדות בכל פעם מחדש לכך ששגרת אימונים קבועה מסייעת להפחתת לחץ, שיפור במצב הרוח, קבלה ואהבה עצמית.

בנוסף לשיעורי הסטודיו אנחנו מעבירות קורס הכשרת מדריכי פילאטיס מזרן ומכשירים בשיתוף עם בית הספר למקצועות הספורט.ענבל מנדלזון שלמדה איתנו לפני כמעט שני עשורים ומלמדת בסטודיו מימיו הראשונים, מעבירה את מערך הקורסים יחד עם עומר לוי שלימד גם הוא אצלנו בסטודיו.  

אנו מודות על הזכות לאמן וללוות את המתאמנים והמתאמנות שלנו לאורך מסלול החיים. הרגעים בהם מתאמנת אחרי לידה מרגישה שהתרגול סייע לה ממש והקל על התהליך, מתאמן שמשתקם מניתוח גב מופתע לגלות מחדש את יכולותיו, או רגע של מבט חטוף במתאמנת ותיקה שבשנות ה 70 לחייה נעה ביופי, קלילות ורכות – הם הרגעים של הסיפוק אמיתי ותחושת השליחות ובזכותם אנו מתעוררות בכל בוקר עם תשוקה לעבודה ולדרך הפילאטיס.