כללי

100% כחול לבן

 

הסיפור שלנו – ייצור ישראלי

כשהקמתי את אנג׳לי היה לי חזון נאיבי לייצר הכל בישראל: חוטים, בדים, בגדים.

לפתח מוצר מא׳ ועד ת׳.

רציתי שתהיה לי נגיעה בכל שלב של העשייה, וכשזה קרוב זה הרבה יותר אפשרי.

הרגשתי חלק מתעשיית הטקסטיל המפוארת שהייתה כאן בעבר, והיה לי חשוב  לתת יד להמשך הקיום של תעשיה שכבר אז עמדה בסכנת הכחדה.

 

ייצור בגדים בארץ הוא תהליך מאתגר, קשה ועוקצני, אבל הוא גם, ויותר מהכל- ראוי.  מפעל לייצור בגדים בישראל נאלץ להתמודד עם אתגרים רבים מכל עבר, לא כל שכן כאשר מדובר על שינויים שנתפסים ככאלה שעלולים לטלטל את הספינה. עם זאת ובאותה נשימה אלו יכולות להיות הזדמנויות למעוף- כמו שהיה עבורי.

 

ייצור בגדים בכמויות קטנות

בנוסף לאתגרי התחרות, השוק הקטן, העלויות הגדולות של מתפרות בישראל וההתמודדויות הנוספות של התעשייה, החזון שלי אתגר אפילו יותר. רציתי לעשות אופנה שהיא טבעית באמת.

יצאתי לדרך והתחלתי לחפש שותף לפיתוח טקסטיל אקולוגי, בדקתי מול כל מפעלי הסריגה שהכרתי בארץ, אך לשווא.

אף אחד לא הסכים לייבא עבורי חוטי כותנה אורגנים, מה שנתפס כסיכון שערורייתי ובלתי ישים בעליל. כולם צפו לזה כישלון חרוץ וסיפרו לי כמה הרעיון נידון חסר סיכוי.

מה שהיום נחשב טרנדי וכמעט חובה בכל רשת אופנה, נראה אז כגחמה של מעצבת צעירה.

 

 

ממתפרה עד מפעל בגדים

את עולם המתפרות בכלל לא הכרתי.

כשחיפשתי מתפרה למעצבים לעבוד איתה גיליתי עולם שלם של מתפרות גדולות וקטנות, בגליל. מתפרות מלאות בידע אדיר, מיכון מצוין, תופרות מיומנות ומעט מאד עבודה.

רובן עבדו בעבר מול מיטב חברות האופנה הישראליות, לפני שאלו העבירו את עבודות הייצור שלהן אל מעבר לים.

 

 

עברו מאז יותר מעשר שנים.

היום, הכי רחוק שאנחנו נוסעות זה לדליית אל כרמל. שם מנהל אילן מערכת מדהימה שנותנת שירותים ללא מעט מעצבים ישראלים, מעגל קסמים של עבודה ושל פרנסה הדדית.

הכל נעשה כאן וקרוב, ביחסי עבודה הוגנים לכל הצדדים, עם אחריות אישית ואפילו עם חיוך.

משמח להצליח עשר שנים לייצר בישראל, למרות הפיתויים לעבור לייצור זול יותר בחו״ל.

 

 

מודה לכן על שאתן בוחרות בקפידה ומשקיעות כל פעם מחדש במוצר ישראלי, כחול לבן.

 

ייצור כחול לבן – ייצור חולצות ומכנסיים עם פריטים נוספים

גם בטקסטיל, כמו בכל תעשייה אחרת- גודל השוק מכתיב את גובה המחירים ואנחנו עדיין נאבקים. עם זאת העתיד נראה טוב. ייצור ישראלי הולך והופך נחשק יותר ויותר אנשים בוחרים אידאולוגיית ייצור ובפרט טקסטיל- כחול לבן. כתעשייה שעדיין נמצאת בסכנת היכחדות, וממש כמו עם פרחי הבר- כל פריט הוא משמעותי.

 

בגדי יוגה מבדים נושמים

בזמן שהתרגלנו להתאמן בתוך פוליאסטר, מדובר למעשה באוקסימורון. דווקא בזמן פעילות, כשכל הנקבוביות פתוחות ונושמות לרווחה, זה הזמן לעטות את הגוף בבדים טבעיים, נושמים, סופגים ומתייבשים במהירות.

בקטגוריות הבגדים שלנו מחכה לכם קטגורית בגדי יוגה שחלקם או אפילו רובם המכריע מיוצר מבד במבוק אורגני. לבמבוק יש תכונות רבות שהופכות אותו לבד הבחירה בשימושים רבים ובפרט בעת שימוש לפעילות גופנית ולצרכים הספציפיים שאותם היא מייצרת.

בד הבמבוק עשוי חוטי במבוק שעברו עיבוד מסיבי צמח הבמבוק ומהווה אריג טבעי בעל תכונות מופלאות. הוא היפו- אלרגני וככזה מותאם לכולם. סופג היטב ומתייבש מהר, מה שהופך אותו לאריג האופטימלי לבגדי יוגה, ליום יום הישראלי וגם לפעילות אירובית שדורשת תמיכה ועמידות מהאריג. הבמבוק מייצר סיב חזק להפליא, נעים למגע, קל לניקוי, תומך בוויסות טמפרטורת הגוף, מתייבש מהר ואקולוגי.

 

החכמה שבתנועה

עולם היוגה מהווה את אחת ההשראות החזקות ביותר בקולקציות השונות שלנו בזכות המאפיינים הראויים שלה. עניינה בזרימה שמאפשרת נוכחות מלאה עם היש. הפריטים השונים בקולקציות מאופיינים בקווים נקיים, קלים וזורמים. פריטים רבים מתוכננים כך שאפשר יהיה לשלב בהם את אימון היוגה עם שגרת החיים.

לצד בגדי התרגול שמתאימים גם ליתר שגרת היום, קולקציית הבגדים שלנו כוללת פריטים שונים לשימוש היום יום, לרבות חולצות, עליוניות, שמלות ועוד. כמו בגדי האימון, גם בגדי היום יום מעוצבים בהשראת הפשטות הקלילה שמשלבת איכות עם תחכום.

השילוב בין היוגה לעיצוב מאפשר לנו להוריד את החזון אל הבגד ולהעניק את האפשרות ואת התזכורת להמשיך לנשום לרווחה עם כל התאים של הגוף, במשך כל השעות של היום. הנשימה מחזירה אותנו לסנטר הפנימי ויחד עם הריאות נושם גם העור. הבחירה בבדים, בקווי העיצוב ובגזרות נובעת ומתרכזת בחשיבות וההנאה שבנשימה עם הגוף כולו, בסטייל.

 

לקריאה נוספת עלינו, המשיכי בגלישה באתר בלחיצה כאן.

לקבלת מידע נוסף צלצלי לטלפון מספר 03-6868734 ונשמח לעמוד לשרותך בכל עת.

 

סרטון מעניין על תהליך ייצור של חולצת טישרט פשוטה >

http://ed.ted.com/lessons/the-life-cycle-of-a-t-shirt-angel-chang#review