כללי

סיפור של עיצוב חדש

Tie dye הינה שיטת צביעה ידנית בה יוצרים דוגמאות צבעוניות בבד על ידי איסוף חלקים מהבד וקשירתם בחוזקה בחוט ולאחר מכן טבילה או צביעה חלקית של אזורים שונים.

 לאחר הייבוש, הבד נפרק וחושף עיגולים, נקודות ופסים לא סדירים. 

ניתן לייצר דוגמאות צבעוניות על ידי קשירה וטבילה חוזרות ונשנות בצבעים נוספים. שיטת ידנית זו, המקובלת בהודו ובאינדונזיה,התפרסמה בארה״ב בשנות ה60 בתקופה הצבעונית של ילדי הפרחים.

מאז יש לה נוכחות משתנה בעולם האופנה ולאחרונה היא מככבת בלא מעט קולקציות.

אנחנו אוהבות טכניקות ידניות והשתעשענו ברעיון להעביר טכניקה מסורתית ידנית לדפוס עכשווי – דיגיטלי. על גבי דיגום חוזר אך משתנה שייתן חוויה של צביעה ידנית ודיגום משתנה באופן אישי מפריט לפריט אך נעשה בדפוס תעשייתי וידידותי לסביבה על גבי גליל בד רץ. המעבר לדיגיטל מאפשר חיסכון גדול במים, כימיקלים וציבענים. התהליך מדויק יותר וחוסך טעויות ואנרגיה נוספת.

על מנת שהעיצוב יהיה אותנטי התחלנו ממש כמו פעם עם פיסת בד כותנה, קשירות ידניות, וטבילות צבע ידניות  עד קבלת הטאי דאי הרצוי.

מכאן סרקנו למחשב והתחלנו לעבוד עם הדיגום דרך חיתוכים וחיבורים מחדש כך שהעיצוב יתחבר לו באופן הרמוני ורציף מבלי לפגוע במראה הידני של הדיגום המקורי.

הבד כמובן עשוי מכותנה אורגנית עם 5% לייקרה נושם, גמיש רך ויציב.

 

עשינו 3 אפשרויות לאותו עיצוב ואתן יכולות ליהנות ממנו במס׳ דגמי קיץ חדשים ורעננים. מוזמנות להציץ בפריטים הראשונים שהגיעו לאתר , מתוך הקולקציה המלאה שבדרך:

Enjoy