כללי

יתרונות של יוגה

היתרונות של יוגה ידועים זה מכבר בכל העולם. מדובר בפעילות גופנית המציעה מגוון תועלות בריאותיות במישור הגופני והנפשי עבור אנשים בכל הגילאים, לכן אין זה מקרי שתרגול יוגה הפך לחלק בלתי נפרד משגרת יומם של אנשים רבים מסביב לגלובוס. בשורות הבאות, נדון בהרחבה ביתרונות היוגה ובדרך למנף את אימוני היוגה שלכם כדי להפיק מהם את המירב.

אילו יתרונות יוגה מציעה והאם קיימים גם חסרונות?

כמו לכל סוג של פעילות גופנית, לתרגול יוגה יתרונות וחסרונות שונים. גם ביוגה קיים פוטנציאל פציעה וחשוב לתרגל אותה בצורה זהירה ותוך הקשבה מירבית להנחיות המדריך ולגוף שלנו.

אולם במאזן הכולל – התועלות שמספקים אימוני יוגה, עולים עשרות מונים על הסיכונים, כפי שתיווכחו בעצמכם בשורות הבאות.

 

כך מקדמת יוגה בריאות פיזית ונפשית וצלילות מנטלית

ישנן סיבות רבות ומצוינות לשילוב יוגה בשגרת החיים שלנו, אולם מפאת קוצר היריעה נמנה להלן רק כמה מהבולטים בהם:

  1. יוגה תורמת לשיפור הכוח, שיווי המשקל והגמישות:

התנועות האיטיות והנשימות העמוקות שהן חלק בלתי נפרד מתרגול היוגה, ידועים כגורמים התורמים להמרצת זרימת הדם ולחימום של  השרירים, בעוד שהשמירה על יציבות בתנוחות השונות, מסייעת לחיזוק השרירים, העלאת הסיבולת ושיפור של שיווי המשקל והיציבה של המתרגל.

 

  1. יוגה מסייעת בהקלה על כאבי גב:

יוגה מועילה כמו ביצוע מתיחות להקלה על כאבי גב ופרקים ולשיפור הניידות אצל אנשים עם כאבים בגב התחתון. אין זה מקרי שרופאים רבים ממליצים כיום על תרגול יוגה כפתרון טיפולי ראשוני לאנשים הסובלים מכאבי גב תחתון באופן כרוני.

 

  1. יוגה יכולה להקל על תסמינים של דלקת פרקים:

יוגה עדינה הוכחה זה מכבר במחקרים שונים כמקלה על חלק ניכר מאי הנוחות הנלוות למפרקים דלקתיים, רגישים או נפוחים עבור אנשים עם דלקת פרקים.

 

  1. יוגה מועילה לבריאות הלב:

תרגול יוגה קבוע עשוי להפחית גם את רמות המתח והדלקת בכל הגוף, ולתרום  ללב בריא יותר. באמצעות תרגול של יוגה על בסיס קבוע, ניתן לטפל במספר גורמים התורמים למחלות לב, כולל לחץ דם גבוה ומשקל עודף.

 

  1. יוגה מרגיעה את הגוף והנפש, ותורמת לשינה טובה ועמוקה יותר:

מחקרים מראים כי הקפדה על שגרה קבועה של תרגול יוגה לפני השינה יכולה לעזור מאוד בהכנסת המתרגל להלך רוח המסייע להשרות רוגע ולהכין את הגוף לקראת הירדמות ושינה ערבה ונטולת הפרעות.

 

  1. יוגה ממריצה ומסייעת להעלות את רמות האנרגיה:

אנשים רבים המתרגלים יוגה, מדווחים כי לאחר אימונים הם חשים נמרצים יותר, ואנרגטיים יותר מבחינה נפשית ופיזית כאחד. היוגה הוכחה גם במחקרים שונים כפעילות המסייעת לשחרור אנדורפינים והשריית מצב רוח חיובי, אופטימי ושמח. זאת בנוסף לשיפור בערנות והחיוניות של המתרגל, והפחתה בנטייה לרגשות שליליים ומחשבות מחלישות.

 

  1. יוגה עוזרת להתמודדות בריאה עם מתח ולחצים:

ישנן עדויות מדעיות לכך שתרגול יוגה תורם לפיתוח יכולת התמודדות משופרת עם מתחים ומצבי לחץ ובכך מסייע מאוד לשיפור הבריאות הנפשית והגופנית, אימוץ הרגלי אכילה בריאים, ירידה במשקל ושינה איכותית.

 

  1. תרגול יוגה בקבוצה הוא הזדמנות ליצור קשרים בין אישיים עם אנשים מדהימים:

השתתפות בשיעורי יוגה יכולה להקל על הבדידות ולספק סביבה מרפאת ומכילה, לצד תמיכה קבוצתית. גם אם אתם מתרגלים יוגה במסגרת של אחד על אחד, עצם התרגול המשותף עם אדם נוסף תורם באופן אוטומטי לתחושת הכלה ושותפות, שמסייעת בהפגת הבדידות.

 

  1. יוגה מעודדת אותנו להקשיב לגוף ולנפש שלנו, ולטפל בעצמנו בצורה טובה יותר:

מחקרים רבים מראים כי ליוגה יתרונות רבים בכל הנוגע לטיפול בדלקות פרקים, אוסטיאופניה (מחלת עצם אשר מתבטאת בצפיפות נמוכה מהנורמה של העצמות), בעיות שיווי משקל, מחלות אונקולוגיות, בעיות גניקולוגיות והורמונליות בנשים, כאב כרוני וליקויים בריאותיים ממגוון סוגים נוספים.

 

כך בחירת הבגדים הנכונים תסייע לכם להפיק מאימוני היוגה שלכם את המירב

אם ברצונכם למנף את אימוני היוגה שלכם על מנת להפיק מהם את התועלת המקסימלית, חשוב מאוד להקפיד על בחירה בבגדי יוגה שהם לא רק יפים ומחמיאים, אלא גם נוחים, אווריריים, עשויים מבדים רכים, נושמים, מנדפים ונעימים למגע. בגד יוגה מומלץ הוא כזה המאפשר למתרגל לנוע בחופשיות מבלי להגביל את טווח התנועה שלו. אצלנו באנג'לי (Anjaly), תוכלו למצוא מגוון רחב של מכנסי יוגה קצרים או ארוכים, גופיות יוגה וגוזיות יוגה, מתוצרת מקומית אורגנית ואיכותית, העומדת בתקני איכות וסביבתיות מחמירים, תוך הקפדה על סחר הוגן.

מעוניינים להתרשם מקולקציית בגדי היוגה האקולוגיים והיפהפיים שלנו? לביקור בחנות האונליין שלנו – לחצו כאן. נמסטה!