כללי

יום כדור הארץ הבינלאומי 2023

לכבוד יום כדור הארץ הבינלאומי יצרנו השנה דו״ח פעילות וסיכום מהלכים של ייצור ופיתוח לראות כמה מהלכים לקידום הגנה על הסביבה נעשו ע"י אנג'לי, האם הגענו ליעדים שלנו כחברה שגאה בייצור ההוגן שלה ומה הלאה.

אנחנו יודעות שתעשיית האופנה מורכבת ונחשבת לאחת הבעייתיות בעולם המודרני אבל בני האדם צורכים בגדים רוצים או צרכים להתחדש לכן אנחנו מחפשות את דרכנו לספק את הצורך עם השקעה גדולה בחדשנות ובחיפוש לפתרונות אקולוגים מהיום הראשון שהעסק נבנה, כבר 15 שנה. 

בואו להכיר קצת יותר את שרשרת הייצור שלנו, הבדים המיוחדים שלנו ועל הפעולות והפרויקטים שאנג'לי מקדמת לייצור הוגן יותר, ידידותי לסביבה שתומך בשמירה על הכדור מתכנון הקולקציה ועד ההגעה ללקוח.

 

קטגוריית החומרים של אנג'לי:   

אנג׳לי החלה בתהליך מעבר לייצור טקסטיל מכותנה ממוחזרת לפני מספר עונות. התהליך נבנה מרצון למוצר שנלבש, פורק והורכב מחדש כחוט, בד ונתפר כבגד מחדש.

שרשרת ייצור:

יש לנו שרשרת ייצור יציבה, שכל שלב בה שקוף וחשוב. הכל מתחיל ממחקר->עיצוב + פיתוח, משלב התכנונים עוברים לייצור במפעלי טקסטיל בינלאומיים עם תקנים לבדים טבעיים ואורגניים בייצור הוגן וידידותי לסביבה. אנג'לי עובדת מתחילת הדרך עם מפעלי טקסטיל שמייצרים תחת תקן GOTS הבינלאומי לבדים טבעיים ואורגניים. תקן GOTS מאשר שהמוצר עומד בכל התקנים הבינלאומיים של ייצור וסחר הוגן, החלט מקטיף הכותנה ועד השינוע לבית הלקוח.

השלב הבא בשרשרת הוא הגעת הבדים לארץ לייצור מקומי.  ההחלטה להמשיך לייצר במתפרות ישראליות ומקומיות בלבד היא מתוך רצון לתמוך בתעסוקה מקומית, במפעלים ותעשייה מקומית שכמעט ולא נשאר ממנה דבר.

ייצור בארץ גם מפחית עלויות שינוע, מה שמביא למכירה ללקוח סופי במינימום פגיעה, מינימום שימוש במים ודלק, עם בדים טבעיים, משובחים, אקולוגיים וידידותיים לסביבה עם התקנים האיכותיים בעולם.

 

אפס פסולת:

כל התוויות ומוצרי האריזה של אנג׳לי מיוצרים מנייר ממוחזר, ללא ייצור נוסף ועודף של חומרים שבסופו של דבר מגיעים לפסולת. בהמשך אנחנו עובדים על יצירת תוויות מהשאריות הקטנות של הבד שילוו כל מוצר ויעניקו לו ייחודיות. עם ניצולת גבוהה של הבד + 0% שימוש בחומרי אריזה מפלסטיק.

פרויקטים שהושקו השנה:

*פרויקט מתמשך בו לקחנו אתגר לנצל את כל הבד, כולל שאריות הגזירה. כחלק מהרצון לנצל את המשאבים עד סופם התחלנו העונה לייצר תיקי בד לאריזת המוצרים- תיק שק משאריות הבמבוק לאריזות הלבשה תחתונה, תיק שק מהבד כותנה פסים לאריזת החולצות והגופיות.

*שיתוף פעולה עם מחלקת עיצוב טקסטיל בשנקר בו אספנו בגדים מלקוחות חזרה אלינו על מנת להפוך אותם למוצר חדש. יצאנו בקמפיין מיוחד להחזיר בגדים ישנים של אנג'לי, את הבגדים שהבאתם לנו- העברנו לפרויקט בשנקר למגוון ניסיונות ומחקר במטרה ללמוד איך להפיק חומר אריזה למשל מהבגדים הישנים. הפרויקט מרתק ועדיין בעבודה.
מיחזור כותנה בארץ הוא עניין מורכב, אין מפעל שיודע לעשות את זה לכן פנינו לשנקר ויצרנו פרוייקט משותף עם המחלקה לטקסטיל והמחלקה לכימיה.
בסבב ראשון של העבודה יצרנו נייר מהחולצות, וכרגע בתהליך עבודה לסבב שני של התייעלות וניסיונות נוספים .
שימוש בטכנולוגיות הדפסה מתקדמות- שימוש בטכנולוגיות שמייצרות 0% בזבוז מים:

אנג׳לי עברה להדפיס את רב מוצרי האופנה שלה במדפסת מיוחדת פיתוח ישראלי (חברת קורנית) של מדפסות דיגטליות וצבענים אקלוגים ללא שימוש במים לשטיפה אחרי הדפסה

התוצאה מרהיבה, הצבענים נספגים היטב בתוך הבדים הטבעיים ונהיים חלק ממנו.

 

פאשלות שאנחנו מנסות לשפר:

אנחנו עובדים במעגלים של ייצור קטן יחסית,  ייצור גדול יותר צורך יותר אנרגיה מה שפחות טוב לכל שרשרת הייצור והפגיעה בכדור הארץ.

בתהליך הפיתוח הבגד אנחנו מודדות על את הבגד על כל מיני בנות, עובדות לקוחות (מי שמגיעה לסטודיו מכירה את האווירה). אנחנו עושות הרבה מאמץ לדייק מוצר לקהל רחב ולמזער טעויות

אבל החלטות שגויות נעשות, ולפעמים אנחנו נשארים עם עודפי ייצור גדולים מידיי, בעיקר משתי סיבות:

  1. מוצרים שעשינו יותר מידי- לפעמים טועים בחישובים, לפעמים לוקחים סיכונים כי נראה לנו שמוצר יהיה הצלחה אבל בעצם פחות מתאהבים בו כמונו. ייצור לא מדויק גורם לכמויות שנשארות ואז נכנסות למבצעים והנחות. 
  2. מוצרים יקרים מידי- המקור של הטעות הוא מוצר מורכב מידי, כל שלב ביצירה מתומחר- כל תפר, לולאה, כפתור או תיקתק. לפעמים הרצון לשפר, לחדש ולהעניק חוויה אחרת בכל ייצור גורמת לנו להסתחרר ולהתאהב במוצר ולא לוותר על פרט שמרגיש לנו חשוב ולעיתים קריטי. היינו רוצות להצליח לוותר על חלק מהפרטים בלי לוותר על הסיפור של הקולקציה, על הפרטים שחשובים לנו לייחד ולבדל את המוצרים שלנו.

 

הסתכלות קדימה:

יש לנו תוכניות להתייעל, להצליח להמשיך לפצח את המאזן בין היוגה לאופנה, בין פריטים של תרגול ליום יום, להמשיך להציע אלטרנטיבה של בגדים מטקסטיל ייחודי, אקולוגי שלא דומה לשום מותג אחר בארץ, לקדם כותנה ממוחזרת למוצרים נוספים באחוזים גבוהים, ולאפשר לקהל שלנו- ייחודיות ואפשרות צבירה אמיתית, יכולת לצבור יותר, להרוויח יותר ולקנות חכם. להמשיך פעולות אקטיביות של תרומה כמו שעשינו עם האירגון שניטה- בו תרמנו אחוזים ממכירות עבור שכר לימוד שנטי לילדים מאפריקה, שיתוף פעולה בו תרמנו ונטענו בטו שבט עצים עבור על לקוחה שקנתה באתר. אנג'לי לוקחת אחריות סביבתית לא רק בייצור שלה אלא גם בתרומות מרווחים, חזרה לקהילה וקידום כלכלה מעגלית. אנג'לי מעודדת תרומות ושיתופי פעולה לקידום אג'נדות חברתיות ואקולוגיות ובעתיד תמשיך לפעול בערוצים האלה בתקווה לתרום יותר ולשנות יותר.

תודה שאתן לקוחות יקרות (וגם אתם- לקוחות גברים יקרים) בוחרות אנג'לי והולכות איתנו דרך , מקוות להגיע ליעדים חדשים עבורנו ועבורכן.ם בשנה הקרובה.