כללי

יום היוגה עם צחי בוקששתר

צחי בוקששתר הסכים להשתתף בפרויקט הצילומים שלנו ליום היוגה הבינלאומי 2023, במסגרת קולקציית הקפסולה עם יוניל- YNL- יונתן לקס.
ישבנו לשיחה קצרה עם צחי וכתבנו הכל כדי שאף אחד לא יפספס את המילים היפות והחכמות שלו, את הסיפור המיוחד שלו עם היוגה והשינוי שעשה בחייו.
צלם: יורם אשהיים
1. המפגש שלך עם עולם היוגה- איך ומה קרה שם?
היוגה הצילה את חיי. כן.
הנה משהו שאני לא מספר הרבה, מלבד למטופלים: לי  היה כל כך חשוב להיות בתנועה והנה גם האורטופד השלישי מנענע בראש ומודיע  לי כי לעולם לא אלך. אולי אחרי מספר ניתוחים עם מתקן על הרגל וקביים. אולי אפילו עם מקל הליכה! חודשיים אחרי שמצאתי את ציפי ווינר עם הראייה הבוחנת הזאת וחכמת היוגה הרפואית של איינגר כבר הלכתי רגיל, פחות או יותר. אחרי עבודה עמוקה ונחושה.
בסדנה עם מורה מהעולם הגדול, ישבה לידי המורה בהפסקה ושאלה איפה אני מלמד. מלמד? אני? בקושי שנתיים ביוגה. "מה מביא אדם בגילך לכזו מסירות?" מה אספר לה שם? על התאונה? שנה של כאב וכאב וכאב? "קרה לי נס" עניתי, קרה לי נס. אחרי כמה ימים אמרתי לטלי שלי שאני באמת מאמין בזה. שבכל פן של חיי, פיזי ורוחני, מצבי השתפר .
בשנים האחרונות הזנחתי את היוגה לטובת לימודים, ואם יש משהו בחיי שאני מתחרט עליו ומתחייב לשנות זה בדיוק זה. כי אחרי כל שיעור אני מתמלא הודיה עמוקה ושמחה גדולה.
2. אולי לא הרבה יודעים על השינוי מעורר ההשראה שעשית בשנים האחרונות, מה גרם לך בעצם להתרחק מעולם קולינריה נוצץ לנטורופתיה?
לפני שנים, בשיחת סיכום לרגל יומולדת מאד עגול, סיפרתי לטלי כמה חבל לי על חלום אחד שלא הגשמתי: לטפל. גם כך אני השאמאן של החברים שלי והיתה בי כמיהה לעשות את זה מקצועי. טלי שלי הרימה פרוייקט רציני של איסוף מידע, ורשמה אותי ללימודי נטורופתיה. ממש כך. לימודים קשים ואינטנסיביים. וגם אושר גדול. כיום אני מטפל באנשים שזקוקים לשינוי ובשלים אליו. אף פעם לא מחליט מראש איזה טכניקה תביא אותנו לבריאות המיטבית. אבל כזה קורה, אני מתמלא בתחושה עילאית של סיפוק.
3. יש געגוע למשהו מעולם המסעדנות?
יש רגעים כאלה במטבח. לראות אנשים מתענגים על היצירות שלי בעיניים עצומות, בייחוד כאלה שאני יודע שהם יודעים. לשמוע כיום על הארוחה בתרווד הוורוד שקרו בה דברים,  ששינתה את הגישה לחיים, שפתחה את קשת הטעמים. שנגעה במקום עמוק בתודעה. הייתי מתגעגע מאד, אבל מקבל את אותה תחושה בטיפול הנטורופתי.
4. איפה אתה היום?
מה זה נטורופתיה? כל נטורופת.ית מגמגם.ת קצת כשמנסה לתת הגדרה למקצוע הזה. בואו נגיד במילים פשוטות שמדובר במגוון כלים עם מטרה אחת: להראות למי שמוכנים לוותר על הסבל בחייהם את הדרך, ולפעמים לתת יד תומכת בסיבובים החדים. אני עדיין עובד במסעדות שלי ועושה עוד דברים, אבל הנטורופתיה היא פרח לב הזהב שלי.
לבלוג של צחי עם מתכונים, סיפורים ומתכונים טעימים ובריאים: https://naturochef.com/
צחי לובש טישרטים מקולקציית הקפסולה עם יוניל- איורים בהשראת עולמות היוגה והתנועה בפרשנות אישית וחדשה. הקולקציה בחנויות החל מה- 20/6/23, בואו לבקר:)
צילום: יורם אשהיים