כללי

יום היוגה הבינלאומי 2024

פרויקט חדש #myyogaway על הדרך העוברת בין מורה לתלמיד. שמחות לפתוח את הסדרה עם שירלי כספי וטליה אורן, נשים מעוררות השראה, בעלות דרך מרשימה, מלמדת ומרתקת.

שירלי כספי היא מורה לויניאסה ואשטנגה טליה אורן היא תלמידה של שירלי ומנטורית רגשית ומלווה מסעות ריפוי.

זכינו לראות את התקשורת הקיימת בינהן ללא מילים, בשעת צילומים מיוחדת במינה. את העבודה המסורה בין המורה לתלמיד, התמסרות הגוף וההקשבה.  מצרפות פה כמה מילים של כל אחת וכמובן את הסיפור המלא בתמונות.

“מהי יוגה? יוגה היא כל פעולה שנעשית מתוך תשומת לב וחקירה פנימית. היא מיומנות של גילוי עצמי. היא מסע אפשרי בו אתה מוכן להחזיר את המבט אל עצמך ולחיות את חייך כמי שאתה. היא עבודה על שינוי, עבודה על התפתחות והתקדמות, עבודה על אמת, קירבה, ואהבה שהיא הטבע הראשוני.”

אני תלמידה ליוגה ותלמידה של החיים. בצניעות רק מבקשת לחלוק ולשתף בחוויותיי. דרך הוראתי אני מאפשרת לכל אחד ואחת את החוויה שלו/ה האישית. דרך מילים וכתבים אני לומדת יחד עם מורי ותלמידיי את יופייה ותבונתה של מסורת ארוכת שנים ושל חיים שבאמת יש בהם הכל ומהכול.

אני מודה ומלאת אהבה לכל מורי היוגה שפגשתי בדרך ובעיקר למורה שמלווה אותי לאורך כל השנים שמעון בן אבי. מודה על כל השפע שהחיים האלו מאפשרים ולכם על הזכות לחלוק, ללמוד ולצעוד. יחד ולחוד.

נמסטה. שירלי

 

“החיים הובילו אותי – כשנתתי לחיים לקחת את המושכות, הכל הגיע עד אלי. ובעיקר אומץ פשוט לעשות. כן, גם לפני שהרגשתי מוכנה.

• היוגה הושיטה לי יד •

היוגה שינתה את כל תפיסת העולם שלי

היוגה לימדה אותי כלים לווסת ולשלוט על התגובות האוטומטיות” טליה

בבלוג של שירלי גילינו מילים שנכתבו בזמן הקורונה אבל רלוונטיות יותר מתמיד:

“הרבה לפני משבר הקורונה כבר היה כאן משבר ענק. אני חושבת שהשבר המשמעותי שמזמן נוכח בחיינו ומהדהד בכל רמ”ח אברינו הוא עניין היחסים…

כל סוג של יחסים תמציתו מפגש. התמצית הטהורה שכל מפגש מזקק מתוכו היא אהבה. ועדיין ישנו שלב ראשוני ומהותי לכל מפגש: המפגש שלנו עם עצמנו. מי שלא נפגש עם עצמו כיצד יוכל להיפגש באמת עם מישהו נוסף?

כיצד יוכל להיפגש עם בן זוגו, עם ילדיו, חבריו, שותפיו? כיצד יוכל לפגוש מורה או השראה בחייו? כיצד יוכל הוא בעצמו להיות להשראה וללוות בדרכו אדם נוסף?

…כשאתה לא מחפש דבר מה אתה מוצא?” שואל הזן. כנראה שאתה מוצא את מה שתמיד היה קיים…

ברגע שיהיה לנו שוב את המפגש עם עצמנו יהיו לנו שוב מפגשים ויחסים עם מי שסביבנו. לא נרוץ לכל פינה, לא נחפש בכל חור, לא נחליף מפגשים ויחסים רק כי אנחנו בהשתוקקות לעוד.”

 

טליה אורן: https://www.instagram.com/talia_oren_        שירלי כספי: https://www.shirlyoga.com/