ט״ו בשבט

חג האילנות נחגג השבוע.

חג שאין בו גיבורים ורעים, חג שאין בו חובות משפחתיות. חג קטן שמעיר בנו הכרת תודה לטבע.

חג שמזמין אותנו לצאת לטייל, לשתול עצים, (או עציצים אצלנו אנשי העיר), לפקוח את החושים ופשוט להנות מפריחה ומפרי.

זוהי הזדמנות לדבר על היכולת של הצומח לתת לנו תשתיות לבדים נפלאים ועל החובה שלנו לעשות שימוש נבון בשפע הזה.

 Anjaly בסנסקריט היא הכרת תודה, בין היתר לטבע ולאמא אדמה.

הערכים שליוו אותנו מאז היווסדנו משמעותיים לנו ואנו עובדות קשה לשמר אותם ולשכלל אותם עם הזמן.

כמותג שתמיד היה אקולוגי אנחנו שמחות שבשנים האחרונות גדלה החשיבות של הערכים האלו: מה עומד מאחורי הבגד, מה ההבדל בין איכות למחיר ובעיקר התפתחות של מודעות (ומעט רגישות) לתמונה הרחבה יותר.

לאורך השנים יצרנו בגדים מכותנה אורגנית ממפעלים שמחזיקים את תקן GOTS הבינלאומי. זהו תקן הקובע סטנדרטים אקולוגים גבוהים ועוזר לנו לברור את ספקינו בקפידה. לעוד פרטים מוזמנים להכנס לסיפורי בדים.

השקיות שלנו מתכלות תוך 3-6 שבועות. התוויות שלנו מקרטון ממוחזר. האריזות שלנו מקרטון ממוחזר. בפעילות השוטפת אנחנו מקפידים על מיחזור שקיות, שימוש חוזר בדפי טיוטה, ובודקות את עצמנו כל הזמן איפה עוד אפשר לשפר. המודעות וההתעוררות שמתחילה בארץ מרגשת ומשמחת אבל המלאכה עוד מרובה ויש עוד הרבה הרגלים שיש לתת עליהם את הדעת.

ט״ו בשבט הוא הזדמנות לראות את יופי הבריאה ואת השפע שהאדמה מעניקה. מחובתנו להיות רגישים וחכמים בשימוש במתנות מהטבע, לראות ולהבין את ההשלכות הגדולות של הפעולות הקטנות, ולהנות מפריחת השקדיות.

חג אילנות שמח

Similar Posts

15 שנה של ייצור מקומי

הכירו את אילן הבעלים של או.אל אופל והאיש מאחורי תפירת הבגדים שלנו. לאילן יש רקע של שלושים שנה בתעשיית האופנה הישראלית, ומזה עשרים שנה הוא מנהל עסק עצמאי שנותן שירותים למעצבים ישראלים. המפעל של אילן ממוקם בדליית אל כרמל שם מאוחסנים הבדים, נעשית עבודת הפיתוח והגזירה ומשם מפוזרת הסחורה במתפרות שונות (כ 6 במספר), בתוך […]

חג שמח באמת

חג שמח 🙂 .הימים שאחרי המבול. יש שיגידו שאנחנו קרבים לשם .חוסר הוודאות שליווה אותנו בשנה האחרונה מתחיל מעט להתבהר האביב מביא אתו אופק פתוח ושפע הזדמנויות להבראה ותיקון. המחזוריות שהטבע מנהל באופן כה ״טבעי״ מתקיים ומתחדש במעגליות שאינה תלויה בדבר עבורנו זה מקור ההשראה הגדול ביותר. רצינו לאחל לכן חג אביב שמח, חופשי ומשוחרר […]