כללי

חברים של אנג'לי

 
קרן כהן, תל אביב
פגשנו את קרן בצילומים האחרונים שנערכו באלהיוגה – בשרונה. סניף חדש שהצטרף לסניף התל אביבי הותיק והמוערך- אלהיוגה בנמל. נכתוב עליו בקרוב פוסט נפרד, בו נשמע מאלה -המייסדת על הדרך ועל התוכניות קדימה.
בנתיים שמחות מאד לארח אצלנו בפינה האהובה  – החברים של אנג'לי את קרן,  המלמדת ויניאסה כבר 8 שנים. זה הסיפור שלה:
החיבור שלי למקורות עולם היוגה התרחש ככל הנראה עוד הרבה לפני שנולדתי. אמי היקרה, שעלתה ארצה כשהייתה נערה, נולדה וגדלה בבומביי. היא צבעה את שנות ילדותי באווירה וניחוחות של הודו הרחוקה. גם היום, קרובי משפחה של אמי מתגוררים שם, מה שהוביל אותי למסעות רבים לארץ זו.

בגיל 27, בעת ביקור שורשים בהודו, נחשפתי לתרגול יוגה למרגלות ההימלאיה. כבר בשיעור הראשון בו חוויתי את שפת היוגה – התחברתי. סקרנות ותחושות חדשות התעוררו בגופי, ומצאתי את עצמי משתתפת בסדנא ארוכה ומעמיקה שם.

למעלה מעשור התמדתי בתרגול והיוגה הפכה לאורח חיים ולחלק בלתי נפרד ממני – היוגה הפכה לבית.

לאורך השנים התנסיתי בשיעורים ובסדנאות בארץ ובחו"ל, פגשתי מורים לשיטות שונות, ביניהן ויניאסה, אשטנגה, Shadow, ויג'נאנה, איינגר ואקרו-באלנס. בשנים האחרונות אני משלבת את תרגול היוגה שלי עם מדיטציית מיינדפולנס.

אחרי תרגול והתנסות רבת שנים התגבש בי הצורך להעמיק ולפתוח צוהר נוסף עת הצטרפתי לקורס מורים לויניאסה יוגה בהנחיית אובי ליפשיץ. בשנתיים נפלאות של לימוד רכשתי שיטות הדרכה, הנחייה, כלים לחיים והמון השראה.

אני חווה את התרגול דרך כפות רגליי היחפות על מזרון היוגה כדרך אינסופית של למידה, תנועת הגוף, תחושת החיות והתרוממות הרוח המסמנים מחוזות חדשים.

מתוך התבוננות פנימה, מצאתי עד כמה משמעותית הדרך כשהיא טומנת בתוכה הקשבה, רפטטיביות ושימת לב לפרטים. כל אלה מאפשרים הנאה, איכות גבוהה בחוויית הגוף, בטחון וחוסן.

במסגרת ההנחיה שלי אני משלבת תנועתיות ודינאמיות בגוף. שימוש בוריאציות מגוונות ויצירתיות, תוך שימת לב לעבודה נכונה עם הגוף, יציבה ונשימה. מתוך רצון להגיע לאיזון אני משלבת תרגול של מערכת שיווי המשקל באמצעות מנחים שונים. אותו איזון יכול לקבל ביטוי לאחר מכן גם במציאות היומיומית. אני מוצאת שבאמצעות מיקוד וריכוז בתרגול מתאפשר מפגש של העצמה, התפתחות אישית, פיזית ומנטאלית.

 
במילים של ג׳ק קורנפלד:
״פירות הרווחה האישית וחוויית השמחה, החופש והאהבה זמינים עכשיו, יהיו אשר יהיו נסיבות חייכם"
 
מלמדת שיעורי ויניאסה בתל אביב, ב-
אלהיוגה
סטודיו ניע
בית חנה
חברות הייטק
ושיעורים פרטיים