כללי

גוונים באופנה

אנחנו רואות (גם) אותך: על חשיבות הגיוון הגילי באופנה עכשווית

בתצוגת האופנה של ולנטינו בשבוע האופנה פריז שנערך במרץ האחרון, בלט שימוש בשני דברים: הראשון היה צבע ורוד ניאוני שציפה את המסלול ואת סט התצוגה כולו והוביל את הקולקציה, והשני – נבחרת הדוגמניות שלוהקו לתצוגה, שגילן נפרש על פני מספר מרשים של עשורים. את התצוגה הזרחנית סגרה דוגמנית בת 57 בשם קריסטן מקמנמי, לבושה בשמלה ורודה בוהקת בעלת שובל ארוך שהתנופף כשצעדה על הבמה. “אני רוצה לשבור את כללי התעשייה הידועים מראש ולאמץ את רעיון הגיוון – במבני הגוף ובגיל”, הסביר המנהל הקריאיטיבי של בית האופנה האיטלקי פייר פאולו פיקולי, והוכיח שגם אופנת הקוטור המתנשאת, נוצרה עבור כולם ושהשינוי בדרך לכבוש עוד ועוד מסלולים.

ניתן לראות תמונות מהתצוגה תחת ההאשטאג: ValentinoPinkPPCollection# באינסטגרם וגם בסרטון הזה

 

 

הרעיון עתיק היומין לפיו נעורים הם הדרך היחידה למכור בגדים מוביל את תעשיית האופנה מאז היווסדה, והנוסחה ברורה: ככל שהגיל עולה – כך הערך יורד. אבל למרות ששינוי התפיסה הזה רחוק מלהיות מאחורינו, אפשר בוודאות לקבוע שמגמה עולמית משמחת מתרחשת במקביל וצועדת בקצב מרשים מחוץ לגבולות הגימיק אל כיוון המיינסטרים. יותר ויותר דוגמניות שחצו את גיל 16 ואף את גיל 60 זוכות לתשומת לב בעולם האופנה ומשתלבות בו בשלל רבדים – ממסלולי הקוטור בבירות האופנה, דרך קמפיינים של רשתות מובילות ועד צילומי לוקבוק של מותגים עצמאיים. העונה, גם אנחנו באנג’לי הבחנו בהפשרת הקרקע למהלך הזה ובחרנו, כחלק מהחלטה אסטרטגית עם אג’נדה חברתית, להתרחק מסוכנויות הדוגמניות השבלוניות ולצלם לקוחות ותיקות של המותג במגוון גילאים.

                           

 

רק לפני רגע עסקנו ביום האישה ובפערי השכר, אבל העוולות שנשים מתמודדות איתן יום יום רחוקות מלהסתיים שם. מבחינה זו תנועת גיוון אידיאל היופי היא נקודת ציון אופטימית, שמעודדת נשים לעצור את המרדף הבלתי אפשרי נגד הזמן ולקבל את עצמן כפי שהן – להשלים עם שינויי הגיל, לכבד אותם ולהשקיע את האנרגיות בבריאות טובה, בעשייה מיטבית, בהתפתחות רוחנית ובשחרור השיפוטיות מול המראה. ממש כמו שטרנד שיער השיבה הפך לשחור החדש, גם סוגים נוספים של יופי, מלבד אלה המתוחים במידה 34, מתחילים לקבל לגיטימציה. נראה שהגיעה השעה שגם נשים שחצו את גילאי ה-30 עד 60 ומשמשות כוח קנייה משמעותי, יוכלו למצוא שיקוף שלהן כשהן בוחנות פריט לבוש שנועד לשמש אותן.

אנחנו מאמינות שתנועת הגיוון היא לא עוד מגמת חולפת ושיש לה חשיבות עמוקה בהפיכת החברה שלנו לשוויונית והוגנת יותר (וזה עוד לפני שדיברנו על המשמעויות הכלכליות), וסבורות שהעולם יהיה מקום טוב יותר כשההתבגרות תנורמל. נשים בכל הגילאים צריכות להרגיש בנוח להתבגר באופן טבעי, בלי לשאת איתן את קלון הזקנה ובלי שהמילה הזו תעורר בהן בעתה. אגב, בפעם האחרונה שבדקנו, עדיין לא הומצאה לזקנה הזו אלטרנטיבה.

 

כתיבת תגובה