כללי

אורחים באנג'לי

החנות של אנג'לי במקווה ישראל 10 מארחת כבר המון שנים קרמיקה מקומית.

אנחנו אוהבות ושמחות לתת במה ליוצרים ויוצרות מקומיים, לתת במה לעבודת יד, ייחודית שמביאה שילוב בין עולם אומנות לעיצוב בקולקציות כלים אישיות

לקראת ראש השנה אנחנו מציגות בחנות את הקולקציה של עינב ניר יער, בעלת המותג Yaar.ceramics 

ישבנו עם עינב לשיחה קצרה בה היא סיפרה קצת על עצמה ועל תהליך העבודה שלה:

אני עינב, גרה ביפו,  אמנית ויוצרת בתחום הקרמיקה.

לפני כ11 שנים, למדתי במכללת שנקר, ולאחר מכן הלכתי לתחום הטיפול. בשנקר התחלתי ללמוד בגיל מאוד צעיר, שם התמקדתי בעיקר בפיסול. החומר והטקסטורות משכו אותי תמיד, העבודה הגולמית בידיים..

אחרי שנקר, הלכתי ללמוד עבודה סוציאלית, תואר ראשון, שני ופסיכותרפיה ממוקדת טראומה. איכשהו תמיד שני המקצועות האלה היו החלומות שלי, ולא הצלחתי להחליט מה יותר נכון לי לעשות, אז פשוט החלטתי לעשות את שניהם.

היום בעצם אני מטפלת בקליניקה פרטית באנשים שסובלים מפוסט טראומה, ובשאר הזמן אני קרמיקאית. שזה אומר גם לתחזק את הסטודיו שלי, וגם שאני מורה בסטודיו נוסף. אני מרגישה שהשילוב הזה הוא כל כך נכון לי, למטופלים ולתלמידות שלי. הוא נותן לי חופש, תנועה בין שני העולמות האלו שכל כך משלימים אחד את השני כבר 11 שנה.
הייתי ילדת טבע, כזאת שמטפסת על עצים, מחפשת חומרים ומכינה מהם דברים בבית, זו ההנעה שלי בחיים וביצירה. התחלתי לקלוע לפני שבע שנים בערך, וניסיתי המון סוגי קליעה, טכניקות ומדיות. מצאתי שהמדיה שהכי מתחברת לקרמיקה היא מחטי אורן.
גם בזכות הקליעה המעגלית, וגם בזכות העדינות של המחטים. הם יוצרים אינטגרציה עדינה ונעימה על הכלי. עבודה שלי מונעת מתוך רצון לחקירה של חומרים פרימיטיביים וראשוניים גם במחקר של הגלזורות, הצבעים והפיגמנטים, אני חותרת לגולמי.
לקטוש את הפיגמנט, לערבב אותו, להטביע אותו באופנים ידניים. לשלוט בצבעי הגלזורה כדי לקבל בדיוק את הגוון הטבעי שאני חותרת אליו.

בנוסף, אני משלבת הטבעות של פיגמנטים גולמיים; ברזל, מנגן וקובלט, על גבי החימר, מה שיוצר טקסטורות חדשות.

אני רוקחת את כל הגלזורות איתן אני עובדת בעצמי. למרות שזה כביכול הופך את העבודה ליותר קשה, המשמעות היא עצומה עבורי; ראשית, ברמת השליטה בגוון, ובחומר.

שנית, זה מביא לצמצום משמעותי של פסולת בסטודיו.

החלק האהוב עליי בעבודה הוא המחקר; המחקר גלזורות, חומרים, ערבוב, שילוב פיגמנטים בתוך ועל החומר. מרגש לחכות לפתוח תנור ולראות את התוצאה שיצאה, בלי לדעת למה לצפות ותמיד לקבל

הפתעה מרגשת כל כך.

https://yaarceramics.com/

 

הקולקציה של עינב תהיה מוצגת בחנות עד סוף החודש, מוזמנים לבקר- מקווה ישראל 10 תל אביב